2020. December 13.

Átadták "Az év DJ-je" szakmai díjakat az év mainstream, illetve underground DJ-je, az év producere, az év áttörése kategóriák nyerteseinek, valamint az idei életműdíjasnak.

Az idei évet sajnos minden szempontból "elvitte" a Covid-járvány, így a "Az év DJ-je" díjátadót is többször el kellett halasztania az alapító DJ Szövetség - Magyar DJ és Produceri Egyesületnek. 2020. december 13-án azonban online formában fény derült a szavazás végeredményére, vagyis arra, hogy kik voltak a legjobbak a szakma véleménye szerint.

Íme a nyertesek:

• Az év mainstream DJ-je: Metzker Viktória
  • Az év underground DJ-je: Daniel Nike
  • Az év producere: Willcox
  • Az év áttörése: DR BRS

A 2019-es teljesítmények elismerése mellett két fontos előadást is megtekinthettek a díjátadó nézői arról, milyen pályázati, támogatási lehetőségek állnak a zenészek - köztük az elektronikus zenei producerek! - rendelkezésére, illetve milyen állami segítséget vehetnek igénybe a produkciók a külföldi piacokra történő kijutáshoz. Továbbá néhány percben bemutakoztak olyan elektronikus zenei produkciók is, amelyek már részesültek alkotói támogatásban.

A műsor végén életműdíjat kapott a legendás DJ, Kiss Joe!

Nézd vissza a teljes műsort ide kattintva vagy az alábbi playerben!