Ha egy vendéglátóhelyen vagy rendezvényen egyáltalán nincs DJ, vagy a nap bizonyos szakában DJ nélkül is üzemel, és ott háttérzene szól, másolt hangfelvételek felhasználásával (akár írott CD-ről, akár számítógépről, stb.), akkor ezek után jogdíjat kell fizetni. Ez szintén a három különböző módszer valamelyike segítségével történhet. Az alkalmi és a darabonkénti jogosítás ára megegyezik azzal, amit a DJ-k fizetnek, az átalánydíjnál két különböző tarifa létezik. A legalább heti egy alkalommal zenés műsort szolgáltató, hajnali 01 óra után is nyitva tartó vendéglátóhelyek éves díja bruttó 220.000 Ft (korlátlan számú hangfelvétel felhasználására jogosít), minden egyéb helyszín fizetendő díja bruttó 60.000 Ft (legfeljebb 30 db audio formátumú /.wav/ hangfelvételeket tartalmazó írott CD készítésére, illetve 450 hangfelvétel többszörözésére jogosít). Külön-külön helyszínként kell jogosítani az egy épületben/rendezvényen működő minden egyes olyan helyszínt, ahol többszörözéseket használnak zeneszolgáltatás céljából.