Amikor egy vállalkozásba, jövedelemszerző tevékenységbe kezdünk, az első időszak általában a befektetésé. Ha kitanulunk egy szakmát, először a képzésért is fizetünk (akár évekig is), mielőtt még asztalosként, ügyvédként, stb. bármilyen jövedelemhez is jutnánk. Ha egy autószerelő műhelyt szeretnénk nyitni, azt először fel kell szerelni; nem kapunk ingyen franciakulcsot, mérőműszereket, áramot, stb. csak azért, mert még nem jönnek az ügyfelek. Fel kell mérni előre, hogy várhatóan megéri-e a befektetés, de még így sem tud rá senki semmilyen garanciát adni. A diszkózásnál kedvező a helyzet: az alkalmi jogdíj megfizetésével lehetőség van a kezdők számára is, hogy túlzottan megterhelő befektetés nélkül is legálisan tudjanak az első pillanattól fogva diszkózni.