a.) Az Artisjus felé való kötelezettség: A nyilvános előadás után fizetendő jogdíjat az Artisjus szedi, és a vendéglátóhely üzemeltetője (alkalmi helyszínek esetén a rendezvény szervezője) köteles azt megfizetni, bármilyen formában is szól a zene a helyszínen.

b.) A MAHASZ felé fizetendő jogdíj: Amennyiben másolt hangfelvételek felhasználása (is) történik, a többszörözésekért fizetendő jogdíjat a MAHASZ szedi.

c.) A DJ Szövetség nem szed jogdíjat, és a DJ Szövetségben való érvényes tagság sem a jogdíjfizetési, sem az adminisztrációs kötelezettségeket nem helyettesíti. A DJ Szövetség tagjai kedvezményt kapnak a MAHASZ-jogdíjból, és segítséget az adatszolgáltatási kötelezettség könnyebb, hatékonyabb teljesítésére.

d.) A jogszerű zenefelhasználás ellenőrzését minden esetben az illetékes hatóságok (Nemzeti Adó- és Vámhivatal, Rendőrség) végzik.