Dehogynem, nagyon is! Amikor nem mindenféle szedett-vedett oldalakról, össze-vissza odarakott szemetet töltünk le, hanem megbízható forrásból, jó minőségű track-eket vásárolunk, azzal egyrészt saját magunkat is megtiszteljük. Odafigyelünk a minőségre, a színvonalra, a megbízhatóságra, és ezt a hozzáállást belevisszük a munkánkba és átadjuk a közönségünknek is. Másrészt pedig ezzel maximális tiszteletünket fejezzük ki a zenei alkotók felé is, nekik is megmutatva, hogy értékeljük annyira őket és a munkájukat, hogy nem csak fizetünk a munkájukért, hanem áldozunk a minőségre is.

A kérdés tehát nem az, hogy legális oldalakról vásároljunk-e vagy inkább jogdíjjal intézzük-e el, hiszen a kettő nem felcserélhető, nem vagy-vagy kérdése. A jó válasz az, hogy használjuk a legális oldalakat a zene beszerzésére, akár magunknak, akár diszkózáshoz használjuk a zenét! És ha az utóbbi eset áll fenn, akkor jogdíjat is kell a felhasználásért fizetnünk.