A hangfelvételek ún. "elérhetővé tételéhez" (ide tartozik az internetre történő feltöltés is) minden esetben a jogtulajdonosok engedélye szükséges. Amennyiben tehát valaki bármilyen, nem saját maga által készített zenét szeretne az internetre feltenni (a mix, remix nem saját zene!), ezt kizárólag engedély birtokában teheti.

Emgedély megszerzésére a közös jogkezelő szervezeteken keresztül van lehetóség; amennyiben tehát valaki a saját weboldalán vagy bármilyen más online felületen hangfelvételeket, például mixeket szeretne mások számára elérhetővé tenni, szintén a MAHASZ-tól kell ehhez speciális engedélyt kérnie. A diszkózáshoz (tehát a nyilvános bemutatás céljából történő többszörözéshez) kapott engedély nem elegendő; ez egy teljesen más formája a zenefelhasználásnak.

Kivételt képeznek az olyan weboldalak (pl. YouTube), amelyek rendelkeznek a jogtulajdonosokkal kötött keretmegállapodással, így az oda feltöltött felhaszhnálói tartalmak után is ők fizetik meg a szükséges jogdíjakat.