A jogosítás mindig adott személy nevére szól. Ha többen dolgoznak közösen, a többiek kizárólag akkor nem kell, hogy külön fizessenek, ha annak a személynek a hanghordozóit és hangfelvételeit használják, akinek a nevére a jogosítás szól, valamint ha ez a személy végig a helyszínen tartózkodik. Tehát ha a formáció mindig kizárólag együtt lép fel, mindannyian ott tartózkodnak, akkor elegendő, ha csak az egyikük fizeti meg a jogdíjat, és közösen használhatják a másolt hangfelvételeket. Amennyiben egy formáció tagjaizonban bármikor önállóan, különböző helyszíneken is fellépnek, külön-külön kell jogdíjat fizetniük. Továbbá akár hivatalos formációról van szó, akár simán csak több DJ lép fel egyszerre vagy egymás után ugyanazon a helyszínen, a saját másolt hangfelvételeit mindegyik DJ-nek szintén önállóan kell jogosítania.