A hangfelvételek nyilvános bemutatás céljából történő többszörözése a világon mindenhol engedélyköteles. A közös jogkezelő szervezetek különböző, de alapelveiben hasonló lehetőségeket dolgoztak ki arra, hogy a DJ-k tudjanak másolt hangfelvételeket legálisan használni. Az Európai Unió alapokmányai és szerzői jogi direktívái a tagállamokat arra kötelezik, hogy egymás állampolgárai irányában az egyenlő bánásmód elvét alkalmazzák. Az egyes tagállamokban megfizetett jogdíjak, illetve megszerzett engedélyek így a többi tagállamban is érvényesek. Nemzetközi munkavállaláshoz a hatóságok előtti könnyebb, egyértelműbb igazolás érdekében a MAHASZ a jogdíj megfizetését igazoló, hologramos matricával ellátott kártya mellé angol – vagy igény esetén bármilyen más – nyelvű igazolást is ad a jogdíj megfizetéséről.